Wydarzenia / Film / Teatr i taniec / Muzyka / Sztuki wizualne / Literatura / Inne

Festiwal Filmów Polskich 2019

Wydarzenia towarzyszące rocznicy, Muzyka, Film, Wydarzenia towarzyszące rocznicy, Wydarzenia, Muzyka, Film


W dniach 10 – 23 listopada 2019 r. odbędzie się tegoroczna edycja Festiwalu Filmów Polskich.
Miejsce: TOP Museum (Tokyo Photographic Art Museum) Ebisu Garden Place,
153-0062 Tokyo, Meguro-ku, Mita, 1 Chome−13−3, http://www.polandfilmfes.com/
Bilety: 1,500 jenów, seniorzy (powyżej 60 roku życia) – 1,100 jenów, studenci i uczniowie szkół średnich – 1,000 jenów.
Bilety na 2 seanse: 2,000 jenów (przedsprzedaż do dnia 9 listopada).

W dniu 10 listopada (niedz.) przed filmem „Kamerdyner” (godz. 10:20) otwarcie Festiwalu z udziałem:
– Barbara Trojanowska – Instytut Adama Mickiewicza;
– Maria Żurawska – Dyrektor Instytutu Polskiego w Tokio;
– Jacek Bromski – Reżyser, Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich;
– Jerzy Skolimowski – Reżyser, Dyrektor artystyczny Festiwalu;
– Kei Ishikawa – Reżyser, Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskiego 2019 w Japonii
– Filip Bajon – Reżyser

Po projekcji filmu spotkanie z reżyserem filmu „Kamerdyner” Filipem Bajonem.

Program Festiwalu Filmów Polskich 2019   (11 i 18 listopada TOP Museum nieczynne)

10 listopada (niedz.)

„Kamerdyner” (2018) godz. 10:20

„Komeda, Komeda” (2012) godz. 14:00

„Bariera” (1966) godz. 16:00

„Juliusz” (2018) godz. 18:30

12 listopada (środa)

„Nie lubię poniedziałku” (1971) godz. 10:30

„Lalka” (1968)  godz. 12:40  *

„Nikt nie woła” (1960) godz. 16:00

„Umarła klasa” (1976) godz. 18:30

13 listopada (środa)

„Solid Gold” (2019) godz. 10:30

„Przesłuchanie” (1982) 13:30

„Kamerdyner” (2018)  godz. 16:00

„Najlepszy” (2017) godz. 19:00

14 listopada (czwartek)

„Nikt nie woła” (1960) godz. 10:30

„Trójka do wzięcia” (2006, 39 min.), „Gry” (2013, 27 min.), „Kolaudacja” (2014, 25 min.) godz. 12:30

„Juliusz” (2018)

godz. 15:00

„Atak paniki” (2017) godz. 19:00

15 listopada (piątek)

„Paszporty Paragwaju”  (2018) godz. 10:30  *

„Lalka” (1968) godz. 13:30  *

„Ida” (2013) godz. 17:00

„Zimna wojna” (2018) godz. 19:00

16 listopada (sobota)

„Idea jest najważniejsza” (2017) *  godz. 10:30

„Solid Gold” (2019) godz. 12:40

„Najlepszy” (2017) godz. 16:10

„Nie lubię poniedziałku” (1971) godz. 18:30

17 listopada (niedziela)

„Lalka” (1968)  godz. 10:30  *

„Umarła klasa” (1976) godz. 14:00

„Trójka do wzięcia” (2006, 39 min.), „Gry” (2013, 27 min.), „Kolaudacja” (2014, 25 min.) godz. 16:20

„Gukoroku – Traces of sin” (2017) godz. 18:20

19 listopada (wtorek)

„Przesłuchanie” (1982) godz. 10:30

„Atak paniki” (2017) godz. 13:20

„Kamerdyner” (2018)  godz. 15:30

„Juliusz” (2018)

godz. 19:00

20 listopada (środa)

„Nastazja” (1994) godz. 10:30

„Popiół i diament” (1958) godz. 14:30

„Idea jest najważniejsza” (2017) godz.17:10 *

„Trójka do wzięcia” (2006, 39 min.), „Gry” (2013, 27 min.), „Kolaudacja” (2014, 25 min.) godz. 19:00

21 listopada (czwartek)

„Ida” (2013) godz. 10:30

„Zimna wojna” (2018) godz. 12:50

„Bariera” (1966) godz. 15:10

„Komeda, Komeda” (2012) godz. 17:20

22 listopada (piątek)

„Nie lubię poniedziałku” (1971) godz. 10:30

„Najlepszy” (2017) godz. 13:00

 

Wczesne etiudy Polańskiego (z muzyką na żywo „Sza-Za”) godz. 19:30

23 listopada (sobota)

Filmy animowane Starewicza (z muzyką na żywo „Sza-Za”) godz. 11:00

„Przesłuchanie” (1982) godz. 14:00

„Komeda, Komeda” (2012) godz. 16:30

„Atak paniki” (2017) godz. 18:30

 

* Filmy: „Paszporty Paragwaju”, „Lalka” i „Idea jest najważniejsza” zostały zaproponowane do programu Festiwalu przez Instytut Polski w Tokio.

Wydarzenia towarzyszące:
10 listopada (niedziela):
– spotkanie z reż. Jerzym Skolimowskim – po projekcji filmu „Komeda, Komeda” (godz. 14:00);
– spotkanie z reż. Jerzym Skolimowskim – przed filmem „Bariera” (godz. 16:00);
– spotkanie z producentem filmowym Radosławem Drabikiem – po filmie „Juliusz” (godz. 18:30);
16 listopada (sobota):
– z architektem Krzysztofem Ingardenem – po filmie „Idea jest najważniejsza” (godz. 10:30);
– z reżyserem filmu Jackiem Bromskim – po filmie „Solid Gold” (godz. 12:40);
17 listopada (niedziela):
– z profesorem emeritus Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych Tokimasa Sekiguchi, tłumaczem powieści B. Prusa „Lalka” – po filmie „Lalka” (godz. 10:30);
– z reżyserem filmu Kei Ishikawa – po filmie „Gukoroku – Traces of sin” (godz. 18:20);
19 listopada (wtorek):
– dr Koichi Kuyama z Instytutu Polskiego w Tokio po filmie „Przesłuchanie” (godz. 10:30) i  „Kamerdyner” (godz. 15:30);
20 listopada (środa):
– dr Koichi Kuyama po filmie „Nastazja” (godz. 10:30) i „Popiół i diament” (godz. 14:30);
21 listopada (czwartek):
– dr Koichi Kuyama po filmie „Zimna wojna” (godz. 12:50) i „Bariera” (godz. 15:10);
21 listopada (czwartek):
– z dr Yasuko Shibata z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie – po filmie „Ida” (godz. 10:30);
22 listopada (piątek):
– z fotografem, japonistą Maciejem Komorowskim – po filmie „Nie lubię poniedziałku” (godz. 10:30);
23 listopada (sobota):
– z krytykiem muzycznym, dziennikarzem Orashio – po filmie „Komeda, Komeda” (godz. 16:30);
19 listopada (wtorek) po filmie „Przesłuchanie” (godz. 10:30), „Kamerdyner” (godz. 15:30) – spotkanie z dr Koichi Kuyama z Instytutu Polskiego w Tokio.

W dniach 9 – 22 listopada Festiwal Filmów Polskich 2019 odbywać się będzie również w Kioto.
Kino Demachiza – 133 Miyoshi-cho, Kamigyo-ku, Kioto 602-0823 https://demachiza.com/movies/5221
oraz w dniu 12 listopada na Uniwersytecie Doshisha, Muromachi Campus, Kanbaikan Clover​ Hall  http://www.d-live.info/program/movie/index.php?c=program_view&pk=1571105222

Festiwal Filmów Polskich 2019 odbywa się w ramach obchodów 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską.

Zapraszamy!

NEWSLETTER

Newsletter Instytutu Polskiego z informacjami o wydarzeniach będzie wysyłany przez pocztę e-mail raz w miesiącu.
Zapraszamy do rejestracji!
Uwaga: *Newsletter jest w j. japońskim.*